... Narracji!??
Postawa unikowa innymi słowy. Kontrmagiczne... za bardzo myślenie od tzw. MK, popadanie w nieużyteczne skrajności (mówiąc prosto: „fluidy” niefunkcjonalnej psychospołecznie historii zaborów „POLSKI” i retardacje z tym się wiążące) – tak typowe dla polski. Głaz, a skała obrobiona niedzika, układny ładny niby, a na Ziemkiewicza publiCYSTY zgrai wydaje się smyczy. Gdzie twe Wielguckie spełnienie? Odechciało się tak pielgrzymki ... do jasnociemnogórskiej maryi? Gdzie (herezyjny) katolicyzm, poganie nieżydzi???!! W matni nieżycie, czar polskiego bydła pryska. A tyle lat fajnie było. Karoniowi notabene też się kiedyś złotówkami obrodziło.
–––– Zaznaczam: czy Niebocentryzm ruski? Do NC nie potrzebujĘ rosyjskiej porcji. Wolę Żydowską, Mesjańsko a znacznie lepiej zgodną.