NC - SC

NC - SC

◇◇◇◇◇ REMARK – THIS IS NOT MY MAIN BLOG ◇◇◇◇◇◇

The Better Blog Version is ON WORDPRESS *****To jest blog pomocniczy. Podstawowy jest tu (link trzeba przekopiować): **** https://tradycyjnyyahwista.wordpress.com/ STRUKTURA STRONY:•Wordpress blog zasadniczy, NOWOŚĆ: INDEKS A...Z. Bogate menu, galerie, *AKTUALIZACJE*, ŹRÓDŁA! •Blogger to blog pomocniczy – notatki, też komentarz itp. •YT – playlisty (aż z kilkanaście, PL i ENG.), WYCINKI - FRAGMENTY •Rumble – filmiki, filmy i WYCINKI, Dżek •JustPaste – pozostałe materiały i notatki, koment.

Search This Blog

Showing posts with label dolar. Show all posts
Showing posts with label dolar. Show all posts

Thursday, May 14, 2026

W cieniu złotówki, albo „ślad” walutowy: Dajesz swój wkład do banku, a on nalicza sobie wirtualne (komputerowe) zapisy kont. PYTANIE więc CO ROBI Z GOTÓWKĄ, NO NIE?

Skoro wkładana wartość jest przeliczana do komputera, co się dzieje z twoją wartością?

Także wartością jako człowieka – pracą, godnością!!

I pomyśleć, że z tej gotówki KURKA są udzielane pożyczki gotówkowe innym.
Tak czy owak, dając pieniądze na konto, to tak jakbyś je tracił – zresztą pozostają wtedy własnością banku, jedynie masz zachowane prawo do (teoretycznie, udanej) dyspozycji przelewu czy wypłaty.

KAŻDA bankowość jest elektroniczna - od 1994 roku. 

Centrala przesyłowa KIR przesyła elektroniczne, a nie ścisłą walutę.
A pieniądz elektroniczny transferowy jest wirtualny, podobnie jest wtedy, gdy na czek (inkaso tej dewizy z odroczonym uznaniem) musisz sobie poczekać (jak sama nazwa wskazuje) na GOTÓWKOWĄ odpowiedź systemu bankowego.
Gotówką oni się zajmują jedynie od czasu do czasu – widać to szczególnie po częstości uszkodzeń mechanicznych polskiego pieniądza w obiegu. 
Czyli również mennica polska zajmuje się, obok Krajowej Izby Rozliczeniowej i WSZYSTKICH banków, malwersacją twego pieniądza w kieszeni.

Uszkodzone banknoty to polska „norma”. O dziwo, nawet wieloRAKość szybkich kredytów gotówkowych NIE zmieniła tego faktu.

NBP też nie jest wyjątkiem – ludzie Pińskiego wskazywali, że stopa celu inflacyjnego jest sztucznie utrzymywana, na zbyt wysokim i generalnie wręcz po prostu, stałym poziomie.

Dodruk przez mennicę/NBP to jedno, a „shadowing” gotówki do „cyfrówki” to drugie. 

Tak jak wskazywałem, dodruk jest jedynie okolicznościowy. I tak pieniądze się psują... . Chociaż plastikowe być nie mogą. Banknot tak jak książka ma wartość właśnie poprzez naturalny materiał bazowy (ale: tło stylistyczne – postarzające myśl społeczną i w ogóle, tchnące biedotą...) i inne.

–Cyfrowa tego nie ma.

Jeśli wszystko jest na komputerze, to staje się grą komputerową, no nie?? Pieniądz należy chronić przed bankami. Polską złotówkę należy także chronić przez wyzyskiwaczami prepaid GSM. Telefon to smycz, nie jakaś przyjemność. W GSM-ie nie jesteś na plus, skoro musisz tak często doładowywać.

Na ślad walutowy łakome są o/PKO BP – zbierające dane biometryczne/behawioralne już ze klauzuli umowy rachunku bankowego.

Komputery, może jeszcze bardziej niż telefony – wymagają rozwagi i zwykłej, ludzkiej ostrożności. 

Thursday, May 9, 2024

Kompilacja Atora wreszcie gotowa @Rumble: 3 oszustwa, PRZEKRĘTY oraz tandeta „Krzyśka” - 3 wycinki (za maskami!!! #Chiny solidne, łagodne, nie narzucają kultury, Jackowski: #PiS nie może oddać władzy). TO TRZEBA PRZESŁUCHAĆ CAŁE!!

Nawet Caleib powiedział , że nie jesteście już d...mani a tylko p...ni

https://rumble.com/v4u3179-ator-kompilacja-chwali-maseczki-agodno-chinjackowskiniewypenionewyborypis.html

 Ator KOMPILACJA✚: Chwali Maseczki+„łagodność” Chin*Jackowski✦NIE✦WYPEŁNIONE#WYBORY#PiS

TO TRZEBA PRZESŁUCHAĆ CAŁE!! Ator KOMPILACJA+:Chwali Maseczki+„łagodność” Chin|Jackowski—NIE*WYPEŁNIONE #WYBORY #PiS

POZA TYM TO CZĘSTO MA RACJĘ, KIEDY NIE EMOCJONALIZUJE, CZY Z RZADKA OKAZUJE WIARĘ BO PRZEWAGA LĘKU, PARANOJA I DEFETYZM

—co jest też tematem na następne klipy vloga.

Uszi nie bez powodu zresztą nazwał jego kanał – coś takiego: dużym kanałem polityczno-aferkowym, tam są rozmowy z podróżnikami w czasie, jacyś „oni” do tego człowieka piszą

•NIESTETY muszę opatrzyć też negatywnymi tagami , mimo iż z wierzchu, i jako pewna przestroga – miał rację z „wielką pandą” ale tylko w połowie jak (samogłoska do spółgłoski w alfabecie) – inaczej nazywam ją: DWULATKĄ.

•Jak widać da się streszczać, a on [Ator] manipuluje długością swojej wypowiedzi. Jaki chaos... zrobotyzować to, czy przewinąć? Mam wtyczkę do tego celu w języku C++ przekodowaną LADSPA/Linux (za darmo i nieźle - średni format AV size to wystarcza stary 1 CPU).

Szkoda natomiast, iż być może nie ma rozpoznawiania mowy pod Linux - choć potrzebny by był rówenież algorytm, który to porządkuje.

W postaci tekstu by było lepsze. Nie dość że zarabia FIDUCJARNE DOLARY