NC - SC

NC - SC

◇◇◇◇◇ REMARK – THIS IS NOT MY MAIN BLOG ◇◇◇◇◇◇

The Better Blog Version is ON WORDPRESS *****To jest blog pomocniczy. Podstawowy jest tu (link trzeba przekopiować): **** https://tradycyjnyyahwista.wordpress.com/ STRUKTURA STRONY:•Wordpress blog zasadniczy, NOWOŚĆ: INDEKS A...Z. Bogate menu, galerie, *AKTUALIZACJE*, ŹRÓDŁA! •Blogger to blog pomocniczy – notatki, też komentarz itp. •YT – playlisty (aż z kilkanaście, PL i ENG.), WYCINKI - FRAGMENTY •Rumble – filmiki, filmy i WYCINKI, Dżek •JustPaste – pozostałe materiały i notatki, koment.

Search This Blog

Showing posts with label patrystyka. Show all posts
Showing posts with label patrystyka. Show all posts

Wednesday, November 26, 2025

PRZYCZYNY zacofania i wstecznictwa prawicy PiS. |+PLUS: TELEWIZJA wybiera co gorsze, NAWET kiedy Z HUMOREM

Pokazać pozytyw, to trzeba by analizować ŚCIŚLE relacje prawicy-lewicy...

Podejście przywiązania do złych informacji jest związane z [b]rakiem wiary – takie pojęcia powykrzywiano, np. mądrość (mimo że w samej Wierze!!!) jako Dar Ducha uznano za coś w rodzaju li tylko sumienia (lub czegoś b. podobnego doń) – a nie np. zdolności naukowej [co widzimy w księdze Salomona jasno].

Pojęcia pofragmentowano, tworząc zły POLIMORFIZM derywacyjny.

I w ten sposób funkcja przekazu dziennikarskiego odłączyła się od funkcji np. literatury fachowej. Dziennikarstwo jest nieskuteczne, wbrew dawnym nawet „przesadyzmom”. Za komuny przynajmniej mówiono o nauce, metodologii, technice i jej wykorzystaniu - tj. uroczyście, w „telewizorni” publicznej — z jakąś przynajmniej filozofią, teoretycznie – mądrością (w przeciwstawieniu do wiedzy wziętej jako spryt czy przebiegłość).

Skuteczność – nauka i technika, pokrewne (derywaty) filozofii. 

Łączono, nie dzielono – porównać „cóż”, nawet Donald Tusk...

     Dzisiaj naukowa wydaje się być lewica... dla nich, przez nich. Z kolei prawica teoretycznie zajmuje się „nauką” dodawania cyfr w banku, rozdawnictwa i marksizmu podatkowego.
    I nieskutecznym różańcem (poprzez blogi dowodzę tak samo, że jest to błędna duchowość). 

A tak naprawdę nauki nie sposób odłączyć od praktyki tzn. – oba stanowią dar mądrości i umiejętności – tymczasem kapłani kościoła katolickiego mylą i filozofię – ze: — wskazaniami moralnymi —

(— bo duchowymi nie sposób tego zwać). Do duchowości potrzebujemy po prostu, właściwego języka na początku. Marne wyobrażenie w całej teologii jest nie tylko paternalistyczne, ale przede wszystkim PRZEPOŁOWIONE względem Księgi Przysłów Salomona w jęz. oryg., w jej Hebrajskim, właściwym znaczeniu. 

Wszeteczeństwo i na lewicy, i na prawicy. OBIE KIBOLSKIE. 

A tacy niby lewacy za Żydami... tylko to także jest gra słowna, dekompozycja znowuż – pojęć.
Połączenie dekomponowanego jest i pozostaje, tylko zlepkiem, a nie syntezą. Obie frakcje wykrzywiły pojęcia: i naukę, i wiarę. Wraz z pochodnymi (tzw. derywatami).

Otóż Wiara to nie jakiś tam śpiew, czy tam czekanie na Buddę... tylko tak samo jak nauka i technika – wymaga ścisłości. Treści Wiary to nie jakaś poezja, tylko raczej trochę jak program,

— błądzenie w wierze pochodzi ze złego „wkodowywania się” w nią. Języki Wsch. są naturalnie predysponowane do modlitwy i rozważań, WIDOKU na Wiarę. Programista porównuje do operacji baz danych.

Albo też tzw. systemów eksperckich.

Starożytni o tym i owym wiedzieli – ten kto o tym wiedział, osiągnął korzyść. 

Motto: 

Wydaje się, że trzeba li tylko połączyć kropki.