NC - SC

NC - SC

◇◇◇◇◇ REMARK – THIS IS NOT MY MAIN BLOG ◇◇◇◇◇◇

The Better Blog Version is ON WORDPRESS *****To jest blog pomocniczy. Podstawowy jest tu (link trzeba przekopiować): **** https://tradycyjnyyahwista.wordpress.com/ STRUKTURA STRONY:•Wordpress blog zasadniczy, NOWOŚĆ: INDEKS A...Z. Bogate menu, galerie, *AKTUALIZACJE*, ŹRÓDŁA! •Blogger to blog pomocniczy – notatki, też komentarz itp. •YT – playlisty (aż z kilkanaście, PL i ENG.), WYCINKI - FRAGMENTY •Rumble – filmiki, filmy i WYCINKI, Dżek •JustPaste – pozostałe materiały i notatki, koment.

Search This Blog

Showing posts with label katechizm. Show all posts
Showing posts with label katechizm. Show all posts

Sunday, June 22, 2025

Zamerykanizowane PiS, czyli **RAK**czej „marzycielęcia” — narcyzmu pełne (niemal) jak piwsko Mentzena – ONI **RAK**CZEJ LI-ODMIERZAJĄ CYKLE SWYCH „porzyg-RZĄDÓW”: v. „Dominik Tarczyński o Mentzenie, PSL i rządzie”

Zamerykanizowane PiS tak samo (SYMETRYZM in praxis) trwoni cenny czas na „wystarczy obiecać” (hasło pochodzi chyba od Magdaleny Ogórek).
—czyli **RAK**czej „marzycielęcia” — narcyzmu pełne (niemal) jak piwsko Mentzena – ONI **RAK**CZEJ LI-ODMIERZAJĄ tylko swoje CYKLE ichnich „RZĄDÓW”: vide „Dominik Tarczyński o Mentzenie, PSL i rządzie”

— nie potrzeba Wielguckiego (który „NARZEKACZEŃCEM” również nie do końca słusznie —zmonopolizował grupę zwaną „antysystem”) by dostrzec, że są podobni do USA (por. „buhaj–teriery i oficery”). 

Narzekanie ichnie, null, void (np. RAKczej na lewicę!!) grzechem głównym – jednak niestety ocierającym się o najgorsze bluźnierstwo!!!!

Mechanizm typu dobre w złym – tylko ile taka zabawa, układanka ma trwać?? Oni zarabiają na tym, co nawet prezes PiS wie – i to jest akurat prosta prawda. 

W razie wątpliwości porównujemy „SYMETRYZM” poszczególnych odc. czasu antenowego.

Tuesday, June 13, 2023

KOŚCIÓŁ NIEZGODY: Eklezjologii cofka, relikwie od kogo? Co na księdzu CIĄŻY ? Sakrament owy… &JEWZUS

(DOKTRYNA JEDYNA:

JEWZUS

– opisywany był na innym wcześniejszym materiale, a na jeszcze innym – Szechina). Tutaj skupmy się na tym, czy skuteczne są sakramentalia – oraz to, co realnie Ostatnia Wieczerza dla nieświadomych genezy – oznacza. Ameba Fatima, kult - lód – Lurt... . Zbawienia ani trochę, przy ich letniości – ni ma. Rzym was przechytrzył. Modlicie się a wciąż w zawiści. Obrządek: „nie podskakuj”, bądź w rządku, asztarciego (tak zwanego maryjnego) taktu. Na nawach „świątyni” naiwnych pogwałcone zasady pradawnej Mycwy. Stąd przyczyna, dlaczego Polska, czy jej świątynia – to jedna, wraz z tym co za oceanu nawet, ruina. •••• Poruszane tutaj tematy — po krótce opisują takie tagi, „kanaanistów” oraz doń pokrewnych, esencja całych baptystów innych:
#Eucharystia #Sakrament #eklezjologia #katolik #hylemorfizm #kościółkatolicki #gromnice #akwinata #śwtomasz #dogmatyka #dogmaty #dogmat #baptysta #chrześcijanin #Wiara #niewierzący #ateiści #relikwie #cierpienie #kult #obrządek #zielonoświątkowy #modły #wierzenia #religia #tajemnica #Maryja #sakramentologia #sekta #analiza #katechizm

Friday, November 11, 2022

Kraina Debilon: Wzięcie na zeźlenie. Narodu PL tendencje=Tożsamość „mówi...


Polska, Łagiewniki –okazuje się żadna niepodległość, a biała plama i tryska do tego w upadłym systemie ropa cała – (-tj. owszem jak księga – u Posadzkiego-), a większa rana u doświadczonych ta – niż populizmu kropka, drukowana za dnia. Nie ma czegoś (czytanie ze zrozumieniem!) takiego jak Zbawienie w rzymskim !!, - niebłogosławionym -, kościele. Reguła, która to tłumaczy może być i owszem jest – taka, że pobłogosławienie jak i przeklęcie – muszą Z MOCY DEFINICJI – być po prostu, pełne. Zawsze tak było i Syn Boży nie działał w obrębie innych przykazań. Obojętnie co powiedział sobie Szaweł. W przyjętym a przecież, zachowanym, Jezusa Jedynym (TZN.: TYLKO ARAMEJSKI DA SIĘ CHYBA PRZYRÓWNAĆ, JAKO WYJĄTEK gdyż w normalnym umyśle że są wyjątki od reguł to nie jest w ogóle dziwne....] Języku [UWAGA JESZCZE: Bóg nie był teżże, Grekiem!!!]: Kościół – EIN-TOV, wielkie nieszczęście. Bowiem wy szczęścia (HEBR.: ASHRE/SAMEACH) wyzwolenia «OD-HEREZJI» ..... nie chcą, wolą bożka o jakże ruskiej, nawet lingwistycznie, nazwie «nebo». Kultura Chrystusa, była inna. Zawsze wierzył on W IMMĘ ECHAD — Z Bogiem YHWH Rodzinę Jedyną. Ojciec Rodziny, gdy Prawdziwy to nie jak jakiś tam Dionizos!! Tylko Szechina, Mądrość Salomona Jedyna, a bardzo nieodkryta, prowadzi, herezjaci, do Syna. TO NIE ŻADNA, MARYJA!!! Wyście tego błędu „logicznego” po parafiach winni. Po co w głupocie drzeć zatem tego ryja? O dziwo, nawet, – RELIGIA JEDYNA NIE CHCIAŁA OD WIERNYCH MAVETH. To nie w cierpieniu, ani zwątpieniu grzechu leży zrozumienie, jak nie zmniejszyć, lecz wycofać potępienie. Albo raczej: mieli, co chcieli. Najgorzej miało, jak zwątpiło „cielę”. Ponieważ... wstyd... wy polacy bożka robicie ... nie z „królowej” Asztarty z .... siebie... . משלי (Z PRZYSŁÓW SALOMONA) 1:6: „Aby rozumieć przysłowia i ich wykładnię, słowa mądrych i ich zagadki. משלי 1:7: Bojaźń PANA jest początkiem wiedzy, ale głupcy gardzą mądrością i karnością. משלי 1:8: Synu mój, słuchaj pouczenia swego ojca i nie odrzucaj nauki swojej matki; ”

Friday, August 5, 2022

Grabież polski efekt przeinterpretowania wiary, ze rzymu!: zamiast mycwy...




HALLEL ADONAI BECHAII.

–––––––––––––––––––––
Właściwy pogląd na obecną sytuację, która bierze początek z dawnych wieków – musi polegać na niepodleganiu pewnym szeroko rozpowszechnionym po świecie stereotypom. Można tej na to spojrzeć ze katechon poWstrzymuje nadejście jeszcze większego zła. – Inaczej system sam się sypie jako niespójny wewnętrznie, zamek niezamknięty fortecą. Bo powinniście wiedzieć też co nieco. 

Ubóstwo u fałszywego bóstwa. Przyczyna nieustannej klęski, biedy, poddaństwa, bitew (warszawskiej), wojen, latyfundiów, powstania np. Chmielnickiego, potopu szwedzkiego i tak dalej tego polskiego kraju to odwrócenie, przebiegunowanie fundamentów rzeczy - na modły i pienia li tylko kolonii rzymskiej (niewoli pana plebana) – utrata naukowości Wiary – na przekór poprawnemu Judaizmowi który nigdy NIE kazał być głupim ani biednym (król mędrzec Salomon głosił zupełnie inaczej mimo rozlicznych wad charakteru tej niedocenianej np. przez „„ojca”” Szustaka czy Natanka postaci – natomiast potępienie słowian niewolników to zawsze czepiało się Żydów.....). Wędrowny lud poszedł za głosicielami wiary-mutanta. Parobki, mutacje z Rosji/Mezopotamii poszli za narcyzmem „własnych” zaślepień – a potem za demokracją (NIE popieram Stanisława Michalkiewicza), lewicą, prawicą i kościołem.
–––– Naukowość o której piszę tu wywodzi się na przykład od Salomona. Współczesna era wodnika - (bo) inaczej rozwodnienia – postawiła na statystykę niedomówień zamiast na logikę Mądrości. No a Mądrość to prawie to samo słowo co MIDRASH. Co byście bez Żydów zrobili, wojownicy chorych chrobrych? Błędna płęta ciągle się pałęta.... na kasę Watykan leci i robi wam narcyzom-megalomanom przynęty.... to zawiera że wam wręcz personę zabiera....