NC - SC

NC - SC

◇◇◇◇◇ REMARK – THIS IS NOT MY MAIN BLOG ◇◇◇◇◇◇

The Better Blog Version is ON WORDPRESS *****To jest blog pomocniczy. Podstawowy jest tu (link trzeba przekopiować): **** https://tradycyjnyyahwista.wordpress.com/ STRUKTURA STRONY:•Wordpress blog zasadniczy, NOWOŚĆ: INDEKS A...Z. Bogate menu, galerie, *AKTUALIZACJE*, ŹRÓDŁA! •Blogger to blog pomocniczy – notatki, też komentarz itp. •YT – playlisty (aż z kilkanaście, PL i ENG.), WYCINKI - FRAGMENTY •Rumble – filmiki, filmy i WYCINKI, Dżek •JustPaste – pozostałe materiały i notatki, koment.

Search This Blog

Showing posts with label Paweł. Show all posts
Showing posts with label Paweł. Show all posts

Tuesday, November 1, 2022

Świadkowie jeh i inne religie. Kontrowersyjne słowa "apostoła" Pawła z 1...

(920 subscribers)

»»» „Świadkowie jeh i inne religie. Kontrowersyjne słowa "apostoła" Pawła z 1do Tesaloniczan 5 : 16 - 18. ”
mocno!! Umieściłem we swojej playliście O herezji protestantyzmu dopełniającej herezję rzymskokatolicką w Babilonie Wielkim. Nie był pod Saul natchnieniem. Kanał ma rację, i nawet nie trzeba całego przesłuchiwać.
Z 1 Listu do Tesaloniczan. 5,17-18

17 Nieustannie się módlcie. 

18 Za wszystko dziękujcie. Taka jest bowiem wola Boga w Chrystusie Jezusie względem was. 

19 Ducha nie gaście. 

20 Proroctw nie lekceważcie. 

21 Wszystko badajcie, a trzymajcie się tego, co dobre. 
    Ma niemało racji. U mnie jest podobne stanowisko na temat dziwnego apostoła Pawła podróżnika. Zawsze się modlić? Dziękować? „słabo znał psychikę ludzi” - to prawda! „Mnóstwo zajęć, problemów, chorób... nieszczęść...czy problemów...”. Bo byli niewolnikami Rzymu. Przechwałkami (PRZEWAŁAMI) głupiego nie mógł ich nawrócić. Paweł nie różnicuje tego że byli w stanie poddaństwa i to jeszcze zwracał się do ... wszystkich, co też do podobnego wniosku doszedł autor odniesionego tu kanału. Nie ma przegadane, jest prosto i krótko. Akurat z humorem, u mnie inne trochę podejście. Prostacy którzy mieli tysiące zajęć nie byli właściwymi adresatami listu pawłowego. Powiedziałbym, Saul zwracał się do psów Pawłowa – śliniących się na jedzenie i całą męczeńską ekonomię rzymskiego przekleństwa. Radowanie się było w takim układzie nie na miejscu. A on im chyba właził w dupę... Na pewno „apostoł” nie miał empatii, był przykładem psychopaty, nie umiejącego postawić się ni ... trochę w sytuacji kolonialnych poddanych (pół-żydów, całych Żydów, plus gojów). Samo zdziwienie budzi fakt, że Paweł apostoł użytkował łagodny, mało karny i w istocie tak niewychowawczy sposób docierania (język). Co mnie to np. obchodzi że Paweł miał nadzieję... liczy się realna kabała a nie że podróżnikowi wymyśliły się wizje ...... a rodzaju że na próżno się trudził. No to jak na próżno, to po co w ogóle zaczynał swoje wywody... kurka? Gojem był czy Żydem?? Oj, raczej nie Brodaczem. Bicz polubił ...... sam zwróciłem uwagę (w aferze na polu k/ Auschwitz w Oświęcimiu).... że Żydzi nie popierają drogi cierpienia. Słusznie oczekiwali zdjęcia Krzyża. To właśnie pogaństwo lubuje się we wyprawach z tym narzędziem boleści. To masoneria ma wpisane w system rzymskokatolicki, „słodkie gwoździe”. Czyli postawa niewoli: nie podskakuj, na dupie przytakuj. Wyjaśnione więc, czemu wielki apostoł narodów okazał się słabeuszem Mądrości. Nawet nie wspomniał że Duch Święty, Obecność Boga to Matka!!!!! Przerażający ten płód poroniony! Paweł w poronieniu, jak Lenin w Połoninie! a jaki płomienny!! Pracą zajęty, nie miał czasu toteż EMUNAH nieprzejęty. Raczej diabłem. 

Dodać do tego jeszcze że (po prostu!) - Paweł był komunistą

To nie tylko tylko przecież że wspólnotę religijną zakładał. Czy faktycznie zakładał czy raczej rozsadzał!!? Jakieś mało ważne - KWESTIE WRAŻE – typu zakładajcie nakrycie głowy i zdejmujcie (tak jak burka za biurkiem w barce – czyli jakże popularna przez 2 lata ... na twarz maska). Gdzie Żydostwo, Judaizm rzekomo nawróconego Saula?? Zaczynającego się nawracać, no można powiedzieć taka pluskwa do dobicia... za karę od Boga przez życie. Nie można dwóm panom służyć. Pracował i modlił się jak benedyktyni... ci np. tynieccy co tzw. Biblię Tysiąclecia już chyba szósty raz redagują .... aby cała prawda nie wyszła na tematy np. Judy, – o kosmosie, - zdrowiu, no i właśnie tej pracy na etacie której dziecko ówczesnego systemu było propagatorem. Tyle pracował że już nie miał czasu myśleć... ani TYM BARDZIEJ kabalizować... bo Pismo Boga, Biblia wymaga myślenia w kategoriach kabały – aniżeli panteonu bóstw które zaganiają człowieka do pracy przecież ponad siły. Taki sam problem mamy obecnie ale system już to zaczyna chyba rugować – panika na tak zwanym rynku _ kupa ludzkiego ryku.

MYCWA się kłania: Nie łączyć dwóch różnych nitek (z 2 materiałów) – Szaweł do pracy poszedł...

Pracoholik mówi ludziom.... owcom czy duszom.... JAK SIĘ ZBAWIĆ.... . Biblię pisali Hebraiści, Żydzi, Semici. Naród ten wybrany miał być wyodrębniony, wyjęty ze świata – jak outsider. Tymczasem Paweł zrównuje Żyda do goja... straszne nawet to jest. Poroniony pomysł. Przecież Mycwa wyraźna, tu parafrazuję jak TALMUD: będziesz ÷ brał lichwę ÷ od nieswoich (÷a więc gojów). Będziesz błogosławiony pod warunkiem przestrzegania Prawa Mojżeszowego i następców rabinów. A nie coś takiego, że Prawa jakby nie było. Poganin nie stanie się nagle, w sposób cudowny Żydem – a już na pewno nie bez wielkiego ucisku, katastrofy czy to energetycznej, czy to ekonomicznej. Nie da się ujednolicić czegoś tylko dlatego że Saul miał „ciśnienie” na sprawę głoszenia, czy tam posługiwania. Czy sługa może być większy od pana?? Skoro pracował to był OBED – niewolnikiem. Tak tak, nie nie. Krótka piłka. Niech pracownicy martwią się o pracowników swoich... logiczna konsekwencja tekstu od Rabbuni . Bo szef, pracodawca, zarządca to też rodzaj pracownika. PRACOOWCA. Nie ma czasu na duszę – zdusza Ducha. To jest proste. Tak albo nie. I mało tego, powiem więcej: bo zawsze tak było. Tylko różne „dwużydziany” narosły  i splotły mętlik papki gojskiej....

Ale z innymi rzeczami to błędy.

Z tego samego kan., „Św. jehowy i inne religie. Czy żydowski Bóg jahwe istniał, czy był wymyślonym Bogiem w Izraelu?”

Uważam że Jahwe (Jehowa) nie mógł do każdego jak leci mówić – to dlatego posługiwał się pośrednictwem kapłanów – osądzających (decydujących o pewnych sprawach bez komunikacji Słowa Bożego) – nie zasługiwali i nie ma co robić z tego problemu. Argumenty o okrucieństwie – ALE dziś przecież też miłosierdzie nie jest zalecane... no hipokryzja. Bóg nie mógł czynić cudów cały czas, czynić obronę na wojnie... gdyż jako że to zależy od Wiary, to Pan Bóg szanuje się i nie pomaga z automatu – nawrócenie bywa i bywało wyjątkiem, no nie? Dlatego była istotna rola Mojżesza, i tak samo dlatego poszli Izraelici w niewolę egipską – JHWH nie zapobiegł. To było wychowanie i nie można odjąć bólu i cierpienia „od ręki” gdy dusza pozostaje oporna a tacy byli (mam na myśli dawno temu – potem chyba się to zmienia!!) Izraelici.
    Żony, nałożnice Salomona – a raczej ich liczba – śmierdzi kłamstwem? Były gorsze grzechy. Nie można być lekkomyślicielem.

SHALOM