NC - SC

NC - SC

◇◇◇◇◇ REMARK – THIS IS NOT MY MAIN BLOG ◇◇◇◇◇◇

The Better Blog Version is ON WORDPRESS *****To jest blog pomocniczy. Podstawowy jest tu (link trzeba przekopiować): **** https://tradycyjnyyahwista.wordpress.com/ STRUKTURA STRONY:•Wordpress blog zasadniczy, NOWOŚĆ: INDEKS A...Z. Bogate menu, galerie, *AKTUALIZACJE*, ŹRÓDŁA! •Blogger to blog pomocniczy – notatki, też komentarz itp. •YT – playlisty (aż z kilkanaście, PL i ENG.), WYCINKI - FRAGMENTY •Rumble – filmiki, filmy i WYCINKI, Dżek •JustPaste – pozostałe materiały i notatki, koment.

Search This Blog

Showing posts with label determinizm. Show all posts
Showing posts with label determinizm. Show all posts

Sunday, June 30, 2024

Metoda działania Atora to CZĘSTO posługiwanie się katolickimi źródłami – a WIĘC nadmierny determinizm siłą rzeczy, i WPISANY preemptywny fatalizm

  • Objawienia katolickie polegają na tym, że:: w pewnym czasie LUB w pewnej ilości coś się wydarzy (gogólnie kara, albo grzech, albo pielgrzymka)
  • Takie określenie ilościowe, „dzięki” urobieniu katolickiego nie znajduje atrybutu możliwości zmiany – wbrew samemu Pismu, jednemu BOHATEROWI (użyty tu wyraz – por. u #L) odłożona została kara ale wybór na te gorsze wersety zawsze im pada
  • ZAMIAST PODAĆ SYSTEM, TO RACZEJ ENUMERUJE SIĘ *ATRYBUTY ZŁOŻONE* jak wyżej – pełnogreckie zakłamanie
  • 1 tylko wyjątek chyba znam od powyższego – ale jakże pomieszany, co też „uń” oczywiste - coś takiego że z zach. niedzieli ziemniaki same się zasadzą (jeśli...). Już to też, że Fatima to wiadomo kto to był.... dziwne, nie?
  • Dla katolika forma jest ważniejsza o treści – jak kazał Tomasz z Akwinu niezależnie wręcz od hierarchii poprzedników tak owak, czyli można by powiedzieć że znak jest dlań ważniejszy zarówno od znaczenia, jak i od desygnatu — KOPYRTKA MENTALNA np. chrzest i inne sakramenty. 
  • Do formułek np. chrzcielnych zaliczyć należy słowa, ale też intencje, jedna proforma
  • Ator pewnie nawet nie widzi tego, że TROCHĘ PL zmądrzała (ale, tylko raczej w tej złej, sprytno-nienaiwnej stronie). Polacy nie znają assemblera duchowego który mają choćby protestanci (tj. baptyści tzw. (nie)reformowalni, ewangelicy, inni) . Najgorsze może to, jak przewodnie tematy (niezbyt explicite okładka, niegodna osoby obytej z komputerem) są SKRACANE na takowej okładce – jakby szczegóły to be. Głupi naród, to raczej od moralów zależy psychika a nie od chemii czy fizyki. Bo cała mądrość WYCHODZI, GDY obrabia się zło (tzw. LASHON HA RA, zwłaszcza ploty, choćby połączone z nauką). Nie chodzi tyle o tematykę co o to, że Woźniak jest zbyt bardzo ludzki.
  • Tak więc podnoszenie krzykliwych postaci ofiar czy katów, w sumie nie ma sensu u Atora. Brakuje po prostu pewnej pokory wobec rzeczywistości – czego „nauczył” KRK kiedy muszą mieć podręcznik do podręcznika na podręczniku.
  • Tak, zgadzam się z paroma głównymi teoriami, ale mały poziom ubrania w słowa KURKA DETERMINUJE wręcz zły poziom użytkowników jego vloga.