NC - SC

NC - SC

◇◇◇◇◇ REMARK – THIS IS NOT MY MAIN BLOG ◇◇◇◇◇◇

The Better Blog Version is ON WORDPRESS *****To jest blog pomocniczy. Podstawowy jest tu (link trzeba przekopiować): **** https://tradycyjnyyahwista.wordpress.com/ STRUKTURA STRONY:•Wordpress blog zasadniczy, NOWOŚĆ: INDEKS A...Z. Bogate menu, galerie, *AKTUALIZACJE*, ŹRÓDŁA! •Blogger to blog pomocniczy – notatki, też komentarz itp. •YT – playlisty (aż z kilkanaście, PL i ENG.), WYCINKI - FRAGMENTY •Rumble – filmiki, filmy i WYCINKI, Dżek •JustPaste – pozostałe materiały i notatki, koment.

Search This Blog

Showing posts with label kaucja. Show all posts
Showing posts with label kaucja. Show all posts

Friday, June 5, 2026

Biblia, Babel a Unia Euro//pejska - komentarz do Anny Bryłki PLAS #4programmers #koduj

  EU bezp. pochodną wieży Babel, podział języków hybrydyzuje kody i subkody [implies: LAW] elementarne (leksemy) [wspólnego] języka staroż. – jako trwająca w mocy konsekwencja ludzie nie mogą się dogadać mimo DYPLOMACJI gdyż ich słownik zawiera ZA DUŻO słów [polimorfizm]. Jezus posługiwał się JEDNYM językiem, konkordancyjnym. Sądzę że Marek Jakubiak może to bliżej wytłumaczyć, mniej abstrakcyjnie, zapewne. Ślady tego WSPÓL//NOTOWEGO// języka widzimy szczeg. w hiszp., US, Turcji. Note≈hebr. rozwierać. Kod [PRAWO] polskiego języka nie jest więc „trudny”, ale – zdziczony wpływem RU w miejsce Mezopotamii (Eden, DEN//mark, etc.). Tylko wspólna modlitwa gwarantuje STRATEG. SPÓJNOŚĆ relacji indyw. DYRYWUJĄCE dalej na społ. — per analogiam pewna strategia EU żeby język bankowy był normalizacyjnie... prosty. Innymi słowy, język jest immanentnie i inherentnie kodem, i prawem „per se” /a trudności społeczeństwa wynikają z pomieszania języków/ – w drodze akceptacji NLP w biznesie (mój pozew cyw. „BEZZWROTNY” omawiał InvNLP jako zamiennik NLP). 

----------end of comment ----

Uwagi programisty: Aby Biblia nie była Babel, należy uczyć się języków oryginalnych.

Wednesday, July 23, 2025

System kaucyjny jak hitlerowcy. Oni też tylko rozkazy wykonywali.

 

Segregacja śmieci przecież już jest – więc w czym problem?

 Pewnie przemilczeli że typkom się już nie chce pracować, to przerzucają na sklepy?? Bo się śmieciarzom może już nie chce?? Oczywiście, strona konsumencka to... prawie to samo („bilateralnie”).

Źródło zewnętrzne: 

https://polskawpigulce.pl/aktualnosci/07/2025/ogolnopolski-system-kaucyjny-startuje-1-pazdziernika-2025-roku-co-to-oznacza-dla-konsumentow-sklepow-i-srodowiska/